نقشه ساختمان اداری- دانلود سایت پلان اداری دانلود پلان طبقات ساختمان اداری- سایت آی معمار | memarinavaz

نقشه ساختمان اداری- دانلود سایت پلان اداری دانلود پلان طبقات ساختمان اداری- سایت آی معمار | memarinavaz

مبلمان مستقل نیازی به پنل ها و پارتیشن هایی برای اعمال تغییر در شکل جایگاه های کاری ندارد. همچنین نوار جستجوی موجود در سایت این امکان را به کاربران می دهد که به جزئیات مورد نظر دسترسی آسان تری داشته باشند. همیشه در خرید ساختمان های اداری مشکل پارکینگ از مهم ترین نکات به شمار می آید که در این طرح ۴ تراز به پارکینگ اختصاص پیدا کرده است. سیستم بسته اداری به فضاهایی اطلاق می شود که توسط دیوارهای جداکننده و به صورت اتاق های مستقل می باشند. سیستم باز اداری به فضاهایی اطلاق می شود که توسط جداکننده های سبک از هم تفکیک شده اند.

طراحی نما و معماری ساختمان اداری گنجی، گروه معماری لاین

کارکنان در صورت نیاز می‌توانند از قبل یکی از این فضاها را رزرو کنند. دفاتر مشترک برای افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند، کسب‌وکارهای کوچک و دورکارها، که ممکن است برای اجاره‌ی دفتر مستقل سرمایه نداشته‌باشند، ایدئال است. حضور در فضاهای کاری مشترک برای کسانی که نمی‌خواهند در کافی‌شاپ‌ها دورکاری کنند یا هنگام کار کردن از خانه احساس تنهایی می‌کنند، راه‌حل مناسبی است. سیستم فضاها و طراحی فضاها در ساختمان اداری باید براساس اصول و استاندارد های خاص انجام شود چون داریم یک فضا کاری و مناسب را اجرا میکنیم پس باید دقت زیادی در طراحی فضاها و سلیقه خاص را داشته باشیم.

پروژه های معماران ایران

فضای کاری مشترک با توجه به ویژگی‌هایی که دارد بهتر است ازین نوع نقشه اداری پلان استفاده کند. از گذشته تا کنون، پلان‌های باز با توجه به ویژگی‌هایی که دارند مورد استقبال برای طراحی دکوراسیون اداری قرار گرفته‌اند. در مقالات قبلی شما را با ده ایده در طراحی فضای اداری باز آشنا کردیم.

  • نبود دیوارها یا سایر موانع اجازه می‌دهد که افراد در حرکات خود آزاد باشند و هم‌چنین این امکان را فراهم می‌کند که نقشه‌ی دفتر کار بر اساس نیازهای شرکت و در هر زمانی تغییر پیدا کند.
  • نقشه‌ی باز برای دفتر کار تقریبا هیچ جداکننده‌ای برای تفکیک همکاران ندارد.
  • نیاز به ساختما نهایی دارند که امکان تغییر در تعداد کارکنان و انجام وظایف را به وجود آورد و بخش های ساختمانی برای عملکردهای متفاوت پاس خگو باشد.
بخوانید:  لوله فلکسیبل نمره 13 فروشگاه تخصصی دوربین مداربسته و دیجیتال

امروزه ساختمان های اداری بیشتر دارای نماهای شیشه ای مشابه هستند اما تقسیم بندی و کیفیت فضاهای داخلی آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. این از نظر فنی فقط برای دفاتر باز که سیاست همکاری یا میز گرد را اتخاذ می‌کنند (که در آن کارمندان صنایع مختلف در یک واحد کار می‌کنند) اعمال می‌شود. هر روز نشستن در کنار فردی جدید به شکل‌گیری روابط جدید و احتمال همکاری بالقوه کمک می‌کند. دفاتر طرح باز مطمئناً برای همه مناسب نیستند، اما برای کسانی که از یک محیط کاری تعاملی و سریع لذت می‌برند بسیار خوشایندند. این حائل ها می توانند امکان ایجاد قفسه بندی، کاب لکشی را برای سیستم روشنایی و برق را فراهم نمایند.

دانلود نقشه پلان اداری ساده [ معماری ساختمان اداری مقطع و نما ]

هنگامی که اتاق‌های جلسه و دفاتر خصوصی وجود ندارند، کارمندان با شنیدن مکالمات مختلفی که در اطرافشان صورت می‌گیرند، تمرکزشان را سریع‌تر از دست می‌دهند. با این‌که با نشستن بر سر میز مشترک جلسات طوفان فکری بیش‌تری برگزار می‌شود، اما این اتفاق به این معنی است که شما صدای مکالمات تلفنی و ناهار خوردن سایر افراد را نیز می‌شنوید. طراحی نما تاثیر بسیار زیادی در ساختمان های اداری میتوتند داشته باشد پس طراح میتوند خیلی خلاقانه و با استفاده از تکنیک های روز دنیا بهترین نما را برای ساختمان اداری تعبیه کند. کار در یک محیط باز باعث می‌شود کارمندان راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و‌ایده‌ها را به اشتراک بگذارند. حتی اگر فعالانه شبکه‌سازی نمی‌کنید، صحبت کردن با کارمندان همفکر و به اشتراک گذاشتن‌ایده‌هایتان، مسلماً باعث ایجاد خلاقیت می‌شود و پتانسیل پروژه‌های همکاری را افزایش می‌دهد. در انتخاب صندلی ملاقات کنندگان باید دقت کرد که راحتی را به مدت چند ساعت برای افراد فراهم سازد و از نظر ابعاد و کیفیت مناسب باشد.

بخوانید:  سم زدایی بدن | راه های طبیعی برای پاکسازی و جوان سازی