8 مزیت شگفت انگیز یوگا برای زنان

یوگا برای همه مفید است – مردان، ،ن، کودکان، همه! تمرین منظم یوگا انعطاف پذیری را افزایش می دهد، وضعیت بدن را بهبود می بخشد، به کاهش استرس کمک می کند و ذهن و بدن را متعادل می کند. برای ،ن، یوگا به ،وان یک ابزار قدرتمند در مدیریت نوسانات هورمونی، تسکین کمردرد، کمک به سلامت قاعدگی و کاهش علائم بیماری هایی مانند PCOD عمل می کند. یوگاساناهای مختلف انعطاف پذیری را بهبود می بخشد و از سلامت استخوان حمایت می کند. این همه چیز نیست – در مورد 8 فایده شگفت انگیز یوگا برای ،ن بخو،د که باید کاملاً بد،د.

8_فواید_غافلگیرکننده_یوگا_برای_،ن

1. یوگا به تعادل هورمون ها کمک می کند:

یوگاساناهای مختلف به مدیریت علائم بیماری های ناشی از عدم تعادل هورمونی مانند PCOD، تیروئید و حتی مقاومت به انسولین کمک می کنند. یوگا همچنین عملکرد هورمون های مختلف مانند سروتونین و کورتیزول را تنظیم می کند که به مبارزه با استرس نیز کمک می کند. Ustrasana، Bhujangasana، sethubandaasana، malasana، baddha konasana برخی از حرکات یوگا هستند که ثابت شده‌اند به تعادل هورمون‌ها کمک می‌کنند.

2. ناراحتی و گرفتگی قاعدگی را کاهش می دهد:

یوگا ساده ترین شکل تمرین برای انجام دوره های قاعدگی است که به تسکین گرفتگی و ناراحتی نیز کمک می کند. برخی از حرکات یوگا، مانند حالت کودک (با،انا)، چرخش به پشت (سوپتا ماتسی اندراسانا) و پوز کبرا (بوجانگاسانا)، می توانند با شل ، عضلات لگن و بهبود جریان خون به کاهش ناراحتی کمک کنند.

4. کا،ی می سوزاند، کاهش وزن را افزایش می دهد:

مردم اغلب قدرت یوگا را در کاهش وزن دست کم می گیرند. چندین حرکت یوگا با بهبود متابولیسم، افزایش ضربان قلب و تقویت عضلات باعث کاهش وزن می شود. ژست هایی مانند Warrior I (Virabhadrasana I)، Warrior II (Virabhadrasana II)، ژست پلانک (Phalakasana)، ژست قایق (Navasana) و Pose صندلی (Utkatasana) به کا،ی سوزی کمک می کنند. علاوه بر این، کل دنباله سلام خورشید (سوریا نامسکار) باعث افزایش چربی سوزی می شود. همچنین بخو،د: 6 روشی که یوگا می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

بخوانید:  وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن در منزل

5. یوگا یک ابزار قوی ضد پیری است:

بسیاری از حرکات یوگا، به ویژه حرکات وارونگی مانند ایستادن شانه (Sarvangasana) یا سگ رو به پایین (Ad، Mukha Svanasana)، جریان خون را در صورت افزایش می دهد، گردش خون را تحریک می کند و درخشش سالم و سالم را تقویت می کند. ا،ر ،ن نیز با یوگا متوجه بافت بهتر پوست می شوند. علاوه بر این، یوگا با آرام ، ذهن و حمایت از خواب بهتر، استرس را کاهش می دهد، که عامل مهمی در پیری زودرس است.

6. شکم پایینی را سفت می کند، چربی ران و ، را کاهش می دهد، بازوهای شل را تقویت می کند:

در حالی که هیچ تمرینی نمی تواند چربی ،مت خاصی از بدن را کاهش دهد، یوگا می تواند با تمرین منظم به تقویت عضلات شکم، ران ها و بازوها کمک کند. برخی از ژست‌های یوگا مانند حالت پلانک، ژست قایق، ژست جنگجو، ژست بریج و وضعیت صندلی، چندین گروه عضل، از جمله هسته، ران، ، و بازوها را درگیر می‌کنند و به تقویت و تقویت این نواحی کمک می‌کنند. علاوه بر این، ژست هایی که بازوها را درگیر می کند می تواند تون عضل، را افزایش دهد که می تواند ظاهر بال خفاش را که بسیاری از ،ن با آن سروکار دارند کاهش دهد. همچنین بخو،د: “5 بهترین ورزش برای کاهش وزن سریعتر.”

7. قفسه سینه را بالا می برد و محکم می کند:

حرکات یوگا به تقویت ماهیچه های زیر سینه ها کمک می کند، که ممکن است ظاهر سینه های بلندتر و سفت تر را ایجاد کند. ژست هایی مانند ژست کبرا (بوجانگاسانا)، حالت شتر (اوستراسانا) و حالت چرخ (Urdhva Dhanurasana) عضلات سینه را تقویت می کند و وضعیت بدن را بهبود می بخشد و به ظاهری برجسته تر کمک می کند.

بخوانید:  بهترین مداد ابرو برای ابروهای عالی

8. با ریزش مو مبارزه می کند / رشد مو را تقویت می کند:

حرکاتی مانند تا زدن به جلو (Uttanasana)، سگ رو به پایین (Ad، Mukha Svanasana) و Headstand (Sirsasana) گردش خون را در پوست سر افزایش می دهد و فولیکول های مو را تغذیه می کند. علاوه بر این، تمرینات تنفسی مانند پرانایاما ذهن را آرام می کند، استرس را کاهش می دهد و به طور بالقوه ریزش مو ناشی از عوامل مرتبط با استرس را به حداقل می رساند.

به طور خلاصه، یوگا می تواند تحول بزرگی را در ،ن ایجاد کند – از سلامت جسمی، ذهنی تا عاطفی. برنامه Rati Beauty را دانلود کنید تا بد،د یوگا چگونه می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

6 روشی که یوگا می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند
5 بهترین تمرین برای کاهش وزن سریعترمنبع: https://makeupandbeauty.com/surprising-benefits-yoga-women/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با