5 قانون رژیم غذایی برای کاهش وزن بدون اینکه خسته شوید

برخی افراد در سفر کاهش وزن خود خستگی و سطوح انرژی پایین را تجربه می کنند. در حالی که مه مغزی و خستگی در روزهای اولیه بسیار رایج است، این علائم در طول روز بهبود می یابند. با این حال، اگر خستگی مداوم ادامه داشت، قو،ن رژیم غذایی خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید تا بدون احساس خستگی وزن کم کنید. با کاهش مصرف شکر و دوری از صبحانه‌های دسر مانند شروع کنید، زیرا قند می‌تواند منجر به افزایش قند خون شود و متعاقب آن کاهش انرژی می‌تواند باعث احساس گرسنگی و خستگی شما شود. جدای از کاهش مصرف شکر، این 5 رژیم غذایی را برای کاهش وزن بدون خستگی بررسی کنید.

5 قانون رژیم غذایی برای کاهش وزن بدون اینکه خسته شوید

1. کم نخورید، درست بخورید:

بدن انسان برای انجام وظایف اساسی روزانه خود به انرژی نیاز دارد که از منابع غذایی تبدیل می کند. حتی برای عملکردهای اساسی مانند تنفس و هضم، مقدار مشخصی کا،ی مورد نیاز است. تلاش برای خوردن بسیار کم و کاهش کا،ی بدون فکر ، به دریافت مواد مغذی کافی یک اشتباه بزرگ برای کاهش وزن است و می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. افراد معمولاً هنگام ، رژیم غذایی دچار ریزش مو، کمبود ویتامین و مواد معدنی و متابولیسم کند می شوند. خوردن یک رژیم غذایی متعادل با غلات کامل، سبزیجات، میوه‌ها، چربی‌های سالم تضمین می‌کند که انرژی در طول روز بدون اینکه شما را خسته کند، آزاد شود. چنین رژیم های لاغری را می تو،د در اپلیکیشن Rati Beauty پیدا کنید.

2. از آجیل و میوه های خشک استفاده کنید:

گنجاندن یک مشت آجیل و میوه های خشک در رژیم غذایی می تواند انرژی و مواد مغذی زیادی را به طور همزمان در اختیار شما قرار دهد. مغزها مانند بادام، گردو، پسته و غیره سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین و فیبر هستند و انرژی را به آرامی آزاد می‌کنند که به جلوگیری از خستگی و خواب‌آلودگی کمک می‌کند. به طور مشابه، زم، که هوس خوردن آب نبات یا خوراکی‌های شیرین می‌کنید، چند عدد کشمش یا زردآلو شیرینی طبیعی را همراه با مواد مغذی ضروری فراهم می‌کنند و به سطوح انرژی پایدار در طول روز کمک می‌کنند. افزودن این میان وعده های غنی از مواد مغذی نه تنها از اه، کاهش وزن شما حمایت می کند، بلکه به حفظ هوشیاری نیز کمک می کند. همچنین بخو،د: «۱۲ کاری که اگر می‌خواهید رژیم کاهش وزنتان کارساز باشد، نباید انجام دهید».

3. یک منبع پروتئین در صبحانه بگنج،د:

پروتئین ارزش سیری بالایی دارد که به این م،ی است که می تواند شما را برای مدت طول، تری سیر نگه دارد. بنابراین، مصرف پروتئین در هر وعده غذایی، به ویژه در وعده صبحانه، می تواند از سقوط انرژی در بقیه روز جلوگیری کند. تخم مرغ، گوشت بدون چربی، ماهی، حبوبات، عدس، پنیر دلمه و غیره منابع خوبی از پروتئین هستند که می توانند به کنترل اشتها کمک کنند و همچنین تامین انرژی ثابت را در طول روز تضمین کنند.

بخوانید:  رنگ های مرطوب کننده لب قرمز صورتی و برهنه

4. H2O بنوشید و خود را هیدراته نگه دارید:

آب ا،یر حیات است! در رژیم کاهش وزن یا نه، خود را هیدراته نگه دارید تا احساس تنبلی و خستگی نکنید. هنگامی که به خوبی هیدراته شده باشید، بدن شما می تواند به طور موثر مواد مغذی را به انرژی تبدیل کند و به جلوگیری از سستی و خستگی کمک کند. از سوی دیگر، کم‌آبی بدن می‌تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد و باعث شود احساس خستگی کنید. هیدراته ماندن همچنین به کنترل اشتها، جلوگیری از مصرف بیش از حد کا،ی، و حمایت از تلاش‌های کاهش وزن بدون تجربه کاهش انرژی مرتبط با مصرف بیش از حد کمک می‌کند.

5. خوب بخوابید:

ما نمی تو،م بر اهمیت خواب با کیفیت در کاهش وزن تاکید کنیم. خواب با کیفیت به بدن و ذهن این امکان را می دهد که استراحت کند و انرژی را برای روز بعد حفظ کند. خواب کافی یک عامل حیاتی در حمایت از بهزیستی کلی است و نقش مهمی در مدیریت سطوح انرژی، به ویژه در طول سفر کاهش وزن دارد. کمبود خواب می تواند تعادل هورمون هایی مانند لپتین و گرلین را که احساس گرسنگی و سیری را کنترل می کنند، مختل کند. این عدم تعادل ممکن است منجر به افزایش هوس، پرخوری، و متعاقب آن خستگی در طول روز شود. بنابراین، مطمئن شوید که بهداشت خواب را رعایت کرده و حداقل 8 ساعت در هر شب بخوابید. همچنین بخو،د: “8 چیزی که می تو،د برای کاهش وزن کنترل کنید.”
در نتیجه، در حالی که خستگی و سطوح انرژی پایین ممکن است در یک سفر کاهش وزن رایج باشد، مهم است که خستگی مداوم را با استراتژی های رژیم غذایی من، برطرف کنید. با پیروی از این نکات عملی می تو،د به اه، کاهش وزن خود برسید و در عین حال شادابی و تندرستی کلی را حفظ کنید. به یاد داشته باشید، این فقط در مورد کمتر خوردن نیست، بلکه در مورد تغذیه من، برای سلامتی و انرژی بیشتر است.

بخوانید:  پالت سایه چشم چشم نواز - وبلاگ چیزهای کوچک

12 کاری که اگر می خواهید رژیم لاغری شما موثر باشد، نباید انجام دهید
8 چیزی که می تو،د برای کاهش وزن کنترل کنیدمنبع: https://makeupandbeauty.com/diet-rules-to-lose-weight-wit،ut-getting-tired/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با