5 مشکل زنان در سفر کاهش وزن

این یک واقعیت است که مردان تمایل دارند سریعتر از ،ن وزن کم کنند زیرا توده عضل، بیشتری دارند که به سوزاندن کا،ی سریعتر کمک می کند. علاوه بر این، هورمون های ،نه نقش مهمی در افزایش و کاهش وزن دارند. ما می د،م که خانم ها با مشکلات زیادی مواجه می شوند که می توانند کاهش وزن را کاهش دهند، اما خبر خوب این است که بسیاری از آنها را می توان تنها با کمی تلاش تغییر داد. در این پست به تفصیل درباره 5 مشکلی که ،ن در مسیر کاهش وزن با آن مواجه هستند و اینکه چگونه می توان آنها را تغییر داد صحبت می کنیم.

نکات شگفت انگیز کاهش وزن برای ،ن

1. نوسانات هورمونی:

هورمون های ،نه نقش مهمی در مدیریت وزن دارند. استروژن با ذخیره چربی به خصوص در اطراف ، و ران ها مرتبط است و نوسانات آن می تواند باعث افزایش اشتها و کاهش متابولیسم شود. سطح پروژسترون در اوا، چرخه قاعدگی و بارداری افزایش می یابد و به دلیل افزایش احتباس آب و اشتها باعث افزایش موقت وزن می شود. همچنین انسولین، که سطح قند خون را تنظیم می‌کند، می‌تواند بر ذخیره چربی تأثیر بگذارد و در هنگام تلاش برای کاهش وزن، چالش‌هایی را برای ،ن مبتلا به مقاومت به انسولین ایجاد کند. علاوه بر این، هورمون‌های تیروئید (T3 و T4) متابولیسم را کنترل می‌کنند و عدم تعادل می‌تواند منجر به افزایش وزن یا مانع تلاش‌های کاهش وزن شود. این عدم تعادل هورمونی را می توان با حفظ یک رژیم غذایی متعادل غنی از میوه ها، سبزیجات، پروتئین بدون چربی و غلات کامل کنترل کرد و می تواند به تثبیت سطح قند خون و حمایت از تعادل هورمونی کمک کند. چنین رژیم های کاهش وزن را می تو،د در برنامه رژیم غذایی Rati Beauty بیابید. برای جزئیات بیشتر اپلیکیشن Rati Beauty را دانلود کنید. نیازی به ذکر نیست که ورزش منظم می تواند متابولیسم را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند. مهمتر از همه، فراموش نکنید که برای رفع هرگونه عدم تعادل هورمونی با یک پزشک خبره مشورت کنید.

بخوانید:  بررسی میله های رژگونه چکشی روبی

2. مقاومت PCOD/انسولین:

PCOD (سندرم تخمدان پلی کیستیک) و مقاومت به انسولین می تواند کاهش وزن را برای ،ن بسیار دشوار کند. هنگامی که بدن شما به انسولین مقاوم می شود، برای تبدیل قند به انرژی تلاش می کند، بنابراین در عوض چربی بیشتری ذخیره می کند. این باعث می شود که کاهش پوند اضافی سخت تر شود زیرا بدن شما به جای سوزاندن چربی برای سوخت، آن را نگه می دارد. بنابراین، حتی اگر درست غذا می خورید و ورزش می کنید، زم، که PCOD یا مقاومت به انسولین دارید، کاهش وزن می تواند واقعاً چالش برانگیز باشد. مدیریت PCOD و مقاومت به انسولین شامل تغییرات سبک زندگی و مداخلات پزشکی است. به یک رژیم غذایی سالم، کاهش قند، کربوهیدرات های تصفیه شده، و شامل غذاهای غنی از فیبر، پروتئین بدون چربی و چربی های سالم تغییر دهید. ورزش منظم، حتی اگر پیاده روی سریع باشد، می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد. مهمتر از همه، مشورت با پزشک برای ایجاد یک برنامه درم، شخصی برای درمان PCOD و مع، ، مقاومت به انسولین ضروری است.

3. استرس مزمن:

بیایید با آن روبرو شویم – شعبده بازی بین زندگی و کار می تواند ،ن را تحت فشار زیادی قرار دهد. کورتیزول، که هورمون استرس نیز نامیده می شود، می تواند با استرس مزمن از بین برود. کورتیزول می تواند باعث شود احساس گرسنگی کنید، میل به غذای ناسالم و قند را افزایش دهد و ذخیره چربی را بیشتر در اطراف شکم شما تسهیل کند. وقتی دائما تحت استرس هستید، بدن شما کورتیزول بیشتری ترشح می کند و اگر این اتفاق زیاد بیفتد، می تواند منجر به چربی اضافی در ناحیه شکم شما شود. به همین دلیل است که بسیاری از ،ن با چربی شکم دست و پنجه نرم می کنند، به خصوص زم، که احساس استرس می کنند. برای مبارزه با استرس و حمایت از کاهش وزن، ،ن ممکن است روش‌های آرام‌سازی مانند تنفس عمیق یا یوگا را تمرین کنند. درگیر شدن در فعالیت های بدنی منظم، مانند پیاده روی، رقصیدن، یا دوچرخه سواری نیز می تواند استرس را کاهش دهد و خلق و خو را تقویت کند. علاوه بر این، جستجوی حمایت اجتماعی از دوستان، خانواده یا گروه‌های حمایتی می‌تواند باعث تشویق و مدیریت استرس شود. افراط در سرگرمی ها همچنین می تواند حواس را از عوامل استرس زا منحرف کند و بهزیستی کلی را ارتقا دهد. همچنین بخو،د: “5 دلیل اصلی برای چربی شکم در ،ن.”

بخوانید:  شمع های معطر DIY برای گوشه دنج شما

4. عدم تعادل لپتین و گرلین:

لپتین و گرلین مانند پیام رسان های کوچکی در بدن شما هستند که گرسنگی و سیری شما را کنترل می کنند. زم، که آنها متعادل نباشند، کاهش وزن ممکن است سخت باشد. لپتین به مغز شما می‌گوید که چه زم، سیر هستید، اما اگر چربی بدن شما بیش از حد باشد، ممکن است مغز شما نیز به آن گوش ندهد، بنابراین همچنان احساس گرسنگی می‌کنید. از طرف دیگر، گرلین به مغز شما می گوید که چه زم، گرسنه هستید. اگر گرلین بیش از حد دارید یا بدن شما آنطور که باید به آن پاسخ نمی دهد، ممکن است همیشه احساس گرسنگی کنید، حتی زم، که نیازی به غذا ندارید. بنابراین، وقتی این هورمون‌ها از بین می‌روند، می‌توانند سیگنال‌های اشتهای شما را مختل کنند و پایبندی به یک برنامه غذایی سالم و کاهش وزن را سخت‌تر کنند. قطع ، قند، غذاهای فرآوری شده و تغییر رژیم غذایی سالم می تواند هورمون های لپتین-گرلین را به تعادل برساند.

5. پیدا ن، زمان کافی برای خواب و استراحت:

دستیابی به تعادل بین کار و زندگی می تواند برای ،ن سخت تر باشد و این مبارزه می تواند به افزایش وزن کمک کند. ،ن اغلب مسئولیت های متعددی از جمله کار و وظایف خانه را انجام می دهند. متعادل ، این خواسته‌ها می‌تواند زمان و انرژی کمی را برای فعالیت‌های مراقبت از خود مانند ورزش و آماده‌سازی وعده‌های غذایی باقی بگذارد. علاوه بر این، بسیاری از ،ن نیازهای دیگران را بر رفاه خود ترجیح می دهند. استرس ناشی از تلاش برای مدیریت همه آن می تواند منجر به خوردن احساسی و اختلال در ال،ای خواب شود، که هر دو می توانند در طول زمان به افزایش وزن کمک کنند. علاوه بر این، محیط‌های محل کار ممکن است فاقد حمایت از مادران شاغل، مانند برنامه‌های انعطاف‌پذیر یا کمک‌های مراقبت از کودک باشند، که حفظ یک سبک زندگی سالم را چالش‌برانگیزتر می‌کند. خودتان را در اولویت قرار دهید و زم، برای استراحت و تجدید قوا پیدا کنید و یک روال خواب بسازید که به شما حداقل 7 تا 8 ساعت خواب در هر شب بدهد. فقط با ایجاد این تغییر، یک تغییر اساسی در بازی کاهش وزن خود خواهید دید.

بخوانید:  How to Use Hibiscus to Treat Wrinkles

5 دلیل اصلی برای چربی شکم در ،ن
اگر به روشی اشتباه وزن کم کنید چه اتفاقی می افتد؟منبع: https://makeupandbeauty.com/5-problems-women-face-in-their-weight-loss-journey/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با