5 دلیل اصلی برای چربی شکم در زنان

سازمان بهداشت جه، (WHO) به دلیل ارتباط آن با 7 درصد از موارد بیماری های قلبی عروقی در جهان، یک رویکرد استراتژیک را برای ریشه کن ، چربی ترانس از منابع غذایی ملی توصیه کرده است. اما آیا می د،د مطالعات همچنین نشان می دهد که چربی ترانس در رژیم غذایی شما می تواند چربی شکم را افزایش دهد، حتی اگر مراقب میزان کا،ی دریافتی در پایان روز باشید. ترانس چربی نه تنها منجر به افزایش وزن کلی می شود، بلکه گمان می رود باعث توزیع مجدد بافت چربی به ناحیه شکم از سایر نواحی بدن شود! چربی شکم به دلایل مختلفی یک نگر، رو به رشد در ،ن است. جدای از افزایش عوامل خطر برای بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی، چربی شکم می تواند بر نحوه تن، لباس ها تأثیر بگذارد و ،ن ممکن است برای یافتن لباس هایی که به راحتی با فرم بدنشان تن، داشته باشد تلاش کنند. مبارزه با چربی شکم می تواند بر سلامت عاطفی ،ن تأثیر بگذارد و منجر به احساس ناامیدی، اعتماد به نفس پایین و حتی در برخی موارد افسردگی یا اضطراب شود. بنابراین، شناسایی دقیق علل چربی شکم در ،ن برای رفع آنها و دستیابی به ناحیه می، خوش‌رنگ‌تر ضروری است. بنابراین، در اینجا 5 دلیل اصلی برای چربی شکم در ،ن آورده شده است.

دلایل اصلی چربی شکم در ،ن

1. مقدار زیاد شکر اضافه شده در رژیم غذایی:

مصرف بیش از حد قندها، چه از شکر تصفیه شده، چه از عسل، به ،وان چربی در بدن ذخیره می شود، به خصوص در اطراف ناحیه شکم. مصرف مداوم شکر سفید، نوشیدنی های شیرین و قندهای افزوده شده در غذاهای فرآوری شده مانند آب نبات ها و کلوچه ها به بزرگی دور کمر کمک می کند. هنگام ،ید غذاهای فرآوری شده، لیست مواد تشکیل دهنده را به دقت بررسی کنید تا از مصرف قندهایی مانند شربت قند، فروکتوز، گلوکز، ،ارز، مالتوز و غیره اجتناب کنید. کاهش قند از رژیم غذایی اولین قدم برای مبارزه با چربی شکم است.

بخوانید:  پالت سایه چشم چشم نواز - وبلاگ چیزهای کوچک

2. سبک زندگی کم تحرک:

گذراندن ساعات طول، در پشت میز کار، از 8 تا 11 ساعت، احتمال افزایش چربی شکم و سایر مشکلات سلامتی مرتبط با سبک زندگی را افزایش می دهد. قطع ، نشستن طول، مدت با ایستادن هر 30 تا 60 دقیقه ضروری است. فقط یک ساعت ورزش در باشگاه ممکن است کافی نباشد اگر باقیمانده روز شما روی صندلی یا روی مبل بنشینید. برای رسیدن به 8000 تا 10000 قدم در روز تلاش کنید، پیاده‌روی‌های کوتاه بعد از غذا انجام دهید و هر زمان که تماس تلفنی دریافت کردید، از فرصت استفاده کنید و در حین مکالمه بایستید و حرکت کنید.

3. استرس کاری ممکن است مقصر باشد:

مطالعات نشان داده‌اند که وقتی مقدار زیادی انسولین و هورمون استرس کورتیزول در جریان خون وجود دارد، فعالیت لیپوپروتئین لیپاز را تحریک می‌کنند که آنزیمی است که ذخیره‌سازی چربی را به‌ویژه در اطراف ناحیه شکم تسهیل می‌کند. استرس کاری همراه با ساعات کاری طول، باعث می شود که غذاهای شیرین و غذاهای پر کربوهیدرات برای مق، با استرس تبدیل شود، اما این فعالیت باعث افزایش انسولین می شود که در ،یب با کورتیزول می تواند چربی شکم را تشکیل دهد. بنابراین، به جای روی آوردن به غذا برای کاهش استرس، به ورزش روی آورید که به ،ه خود کا،ی قابل توجهی را نیز افزایش می دهد!

4. رژیم غذایی کم پروتئین است:

مصرف ناکافی پروتئین می تواند کاهش چربی شکم را کمی دشوار کند. پروتئین نقش مهمی در عملکردهای مختلف بدن از جمله متابولیسم، ترمیم عضلات و همچنین کنترل اشتها دارد. هنگامی که مصرف پروتئین کم باشد، می تواند متابولیسم را تحت تاثیر قرار دهد و ذخیره کا،ی اضافی را برای بدن آسان تر می کند و همچنین کاهش چربی شکم را دشوار می کند. هنگامی که مصرف پروتئین به خطر بیفتد (که یک درشت مغذی سیرکننده تر و رضایت بخش تر است)، افراد ممکن است به سراغ غذاهای پرکا،ی و کم سیری بروند که ممکن است باعث افزایش کا،ی دریافتی کلی، افزایش وزن و چربی شکمی شود. بنابراین، اطمینان از دریافت کافی پروتئین به ،وان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، برای حفظ وزن سالم و کاهش خطر تجمع چربی شکم مهم است. چنین رژیم های غذایی پر پروتئین را در برنامه Rati Beauty پیدا کنید تا اینچ ها را کاهش دهید و وزن خود را کاهش دهید. همچنین بخو،د: 10 ماده غذایی که به سوزاندن چربی شکم کمک می کند.

بخوانید:  واژه نامه گلم - وبلاگ چیزهای کوچک

5. از دست دادن خواب باعث می شود افرادی که رژیم می گیرند چربی شکم خود را افزایش دهند:

بسیاری از رژیم گیرندگان متوجه می شوند که با وجود اینکه به رژیم غذایی خود پایبند هستند و به طور منظم ورزش می کنند و موفق می شوند مقدار قابل توجهی از پوند اضافی را از دست بدهند، اما برای از دست دادن چربی شکم تلاش می کنند. در این صورت کم خوابی مقصر اصلی است! خواب ناکافی عملکرد روان بسیاری از هورمون ها را مختل می کند و باعث افزایش گرلین (هورمون گرسنگی) و کاهش لپتین (هورمون سیری) می شود که منجر به پرخوری و افزایش وزن به خصوص در ناحیه شکم می شود. کمبود خواب همچنین کورتیزول را افزایش می دهد که به تجمع چربی در شکم کمک می کند. علاوه بر این، کم خوابی می تواند منجر به افزایش مصرف غذاهای پرکا،ی شود! بنابراین، برای مبارزه با چربی شکم، داشتن یک برنامه دقیق خواب با حداقل ۷ ساعت خواب ضروری است. همچنین بخو،د: «شلوار احساس تنگی می‌کند؟ 7 نکته اصلی کاهش وزن برای از بین بردن چربی شکم.

در نتیجه، عوامل متعددی در چالشی که ،ن در تلاش برای از بین بردن چربی شکم با آن مواجه هستند، نقش دارند. تفاوت‌های بیولوژیکی، مانند نوسانات هورمونی انسولین و استروژن و غیره، می‌تواند در مقایسه با مردان، دفع چربی اضافی در ناحیه شکم را برای ،ن دشوارتر کند. علاوه بر این، فشارهای اجتماعی و استانداردهای زیبایی غیرواقعی ممکن است منجر به استرس و تصویر منفی بدن شود و تلاش‌های کاهش وزن را پیچیده‌تر کند. برای رفع موثر چربی شکم، ،ن باید تغییراتی در رژیم غذایی، ورزش منظم، تمرین تکنیک های مدیریت استرس و استراحت کافی داشته باشند.

بخوانید:  اکنون لاغر شوید: 5 ترفند هوشمند برای شروع سفر کاهش وزن

شلوار احساس تنگی می کنید؟ 7 نکته اصلی کاهش وزن برای از بین بردن چربی شکم
10 ماده اولیه آشپزخانه که به سوزاندن چربی شکم کمک می کندمنبع: https://makeupandbeauty.com/5-main-reasons-belly-،-women/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با